foto1
Nie marnuj czasu! Ucz się w dobrej szkole!

Szkoły im. E. Bojanowskiego w Lubsku

Z nami ku przyszłości!

14.09.18 w Szkole Podstawowej im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku odbyły się obchody międzynarodowego "Dnia Kropki". Dzieci w tym dniu przyszły do szkoły ubrane "w kropki". W świetlicy szkolnej odbyło się wspólne spotkanie poprowadzone przez uczennice klasy ósmej. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach: grały na flażoletach, kodowały przysłowia Językiem Brailla. Podczas przerw uczniowie szukali kropek z cytatami, które były ukryte na terenie całej szkoły. Najmłodsi wychowankowie wykonywali przeróżne prace plastyczne oraz zadania aktywizujące w których główną rolę odgrywała "kropka".

Czytaj więcej: Dzień Kropki

zapasy clipW Brójcach k/Trzciela w ubiegłą sobotę odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w zapasach. Zawody zgromadziły 140 zawodników z 14 klubów w tym z Danii i Niemiec.
Najlepiej spisał się Krystian Paś (3 kl. Gimnazjum Bojanowskiego), który wygrał swoją kategorię wagową. Medal brązowy wywalczył Wiktor Grabowski (8 kl. SP Bojanowskiego  oraz Adam Piasecki 3 kl. SP Bojanowskiego). Piąte miejsca w mocno obsadzonym turnieju wywalczyli Damian Jeleń oraz Nikodem Bobryk (obaj 8 kl. SP Bojanowskiego).

Czytaj więcej: Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w zapasach

Werbliści z "Bojana" otrzymane talony za zajęcie 2 miejsca w konkursie KRAINA TALENTÓW zamienili na pizzę. Przedobiadowy lunch wprawił uczniów w doskonały nastrój i postanowienie udziału w konkursie w następnym roku.