foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nie marnuj czasu! Ucz się w dobrej szkole!

Szkoły im. E. Bojanowskiego w Lubsku

Z nami ku przyszłości!

W piątek 11 maja uczniowie Zespołu Szkół im. E. Bojanowskiego wzięli udział w Mistrzostwach Lubska w lekkoatletyce. Medale w swoich konkurencjach zdobyli Patryk Sawron, Roksana Korzyszczak, Karolina Stanowska, Nela Cwalińska, Fabian Zajączkowski.

Już po raz czwarty 21 marca w Bojanowskim odbył się Wiosenny Turniej Klas. Zamiast na wagary  uczniowie gimnazjum i LO przybyli do świetlicy szkolnej by wziąć udział w potyczkach o Puchar Wiosny. W tym dniu bardzo ważna okazała się frekwencja. Każda klasa stawiła się w jak największym składzie, ubrana we wcześniej wylosowany kolor. Po przyznaniu punktów za obecność rozpoczęły się prawdziwe zawody, w trakcie których uczniowie musieli wykazać się wiedzą ogólną, umiejętnościami sportowymi oraz artystycznymi. Nie zabrakło też zadania dla wychowawców. W wyniku dwugodzinnych zmagań wyłoniony został czwarty w historii szkoły zwycięzca, w tym roku Puchar Wiosny przeszedł w ręce klasy I LO.

W naszej szkole Poczta Walentynowa pojawiła się już na tydzień  przed tym świętem. W bibliotece i świetlicy szkolnej można było nabyć cegiełki i kartki walentynkowe, a wypełnione i zaadresowane wrzucić do skrzynki.
W piątek 9 lutego listonosze roznieśli walentynki adresatom. Radość z otrzymanych kartek była ogromna. Uczniowie poszczególnych klas upiekli i sprzedawali ciasto. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży cegiełek (pomocy dydaktycznych), kartek walentynkowych i ciasta w kwocie 305,31 złotych przesłaliśmy Fundacji DZIECI AFRYKI. Chcemy pomóc dzieciom z Ugandy z wioski Kiruddu w zakupie 4 paneli fotowoltaicznych niezbędnych do działania małej elektrowni, a także oświetlenia i działania multimediów w miejscowej szkole.
To święto jest dobrą okazją do tego, żeby komuś powiedzieć, że się go lubi. To była bardzo miła akcja, ileż radości i zabawy przy tym było!
Organizatorzy akcji:
biblioteka, świetlica szkolna, Samorząd Uczniowski

 

promek01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

promek02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

promek03

#SuperKoderzy

super koderzy
Nasza Szkoła bierze udział w programie #SuperKoderzy Fundacji Orange.

Copyright © 2018 Szkoły im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku Rights Reserved.